256640

227. EVA KLASSON, "Paris 1975" Ur "Le Troisième Angle".

Signerad Eva Klasson och daterad 2008 a tergo. Silvergelatinfotografi, bildyta 39 x 56,5 cm.

Följerätt
Ja
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK/1 261 - 1 576 EUR
Klubbat pris
8 500 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Övrigt

Motivet visas just nu i Moderna Museets utställning "En annan historia: I kamerans våld".

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto