417
259428

Igor Kopystiansky

(USA, Född 1954)
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
11 100 - 13 300 EUR
11 600 - 13 900 USD
Klubbat pris

Igor Kopystiansky
(USA, Född 1954)

"Doors"

Signerad I. Kopystiansky och daterad 1975/77 a tergo. Diptyk. Olja och lack på duk 80 x 120 cm (80 x 60 cm vardera).

Proveniens

Levy Collection Lausanne, Schweiz.

FAE Museum of Contemporary Art, Pully, Lausanne, Schweiz, "A la découverte...de collections romandes I", 1993.

Exhibition catalouge: FAE Museum of Contemporary Art, Pully, Lausanne, "A la découverte...de collections romandes I", 1993, avbildad i katalog.