92
265461

ANGELO LELLI, takarmatur, "Suspended ceiling light", Arredoluce, Italien 1950-tal.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 490 - 4 360 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris
40 000 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Mässing och lackerade metallreflektorer i vitt och svart, ca 57 x 57 cm, höjd ca 70 cm.

Mässingen något anlupen, obetydligt slitage.

Modellen formgiven år 1954.