1123
275252

ÅKDYNA, broderad. 55 x 87,5 cm. Skåne 1803.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
436 - 523 EUR
456 - 547 USD
Klubbat pris
4 100 SEK

Grönt ylle med polykroma broderier. Dekor av blomsterkrans, hörnblommor, ranka och "År 1803 MMD B".

Slitage, smärre fläckar, malskador och lagningar.