1130
268757

VÄVD TAPET. Gobelängteknik. 271 x 180 cm. Signerad M. Beauvais. Frankrike 1600-talets slut till 1700-talets början.

Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
8 830 - 11 000 EUR
9 210 - 11 500 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Verdure - Polykromt landskap med träd, blommor och fåglar vid vattendrag. Brun huvudbård med rocailler och blombuketter.

Avkortad och ihopsydd. Något slitage, fläckar, smärre skador, lagningar, ivävningar.