1155
231604

ANTIK GÖRDES. 188,5 x 130 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
9 000 SEK
ANTIK GÖRDES. 188,5 x 130 cm.

Mörkblått bönefält med stor polykrom blombukett och nejlikeram, ljusgrön bönenisch med stiliserade blommor, två fält med molnband och blommor. Huvudbården med smala band med blommönster.

Slitage, något smutsig, fläckar, obetydliga hål, smärre lagningar. Långsidorna och en kortsida med trampveck och smärre skador, en kortsida och fransarna senare.