1156
273438

SEMIANTIK HERIS. 461,5 x 374 cm.

Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
13 200 - 17 700 EUR
13 800 - 18 400 USD
Klubbat pris

Terrakottafärgad botten med stor polykrom medaljong, stiliserade palmettrankor och benvita hörnornament. Bred terrakottafärgad huvudbård, med palmett-, granatäppel-, arabesk- och blomrankor.

Ställvis något slitage, något smutsig, smärre fläckar och lagningar, malskador. Kortsidorna saknar några knutrader, en kortsida med liten skada, huvudbården med två små hål.

Tilläggslista

Huvudbården med två små hål