1166
256133

SEMIANTIK ISFAHAN FIGURAL. 214 x 127,5 cm.

Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
785 - 872 EUR
821 - 912 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Ljusrödmelerad botten med stora polykroma arabeskslingor, blommor, palmetter, hörnornament och medaljong med dervisch samt inskription. Benvit huvudbård med blomranka.

Något ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, fläckar, smärre lagningar. Sidorna avkortade.