1183
261853

MATTA, semiantik Keshan. 213x138.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
727 - 908 EUR
773 - 966 USD
Klubbat pris

Röd botten med polykroma vaser, nisch, blom-, arabesk- och palmettslingor. Mörkblå huvudbård med kartuscher, blommor, palmetter och arabesker.

Obetydligt slitage, fläckar, ställvis skör. Långsidorna med trampveck, en kortsida något avkortad.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

427. Champagnekalk, delvis förgyllt silver, okänd mästare Moskva 1834.
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
2 400 SEK