1212
274335

MATTA, antik/semiantik Yomoud. 259,5 x 142.

Utropspris
8 000 - 9 000 SEK
697 - 785 EUR
730 - 821 USD
Klubbat pris

Mörkbrun botten med täta rader av polykroma dyrnak güls. Benvit huvudbård med bladornament. Kortsidorna med diagonala blommönster.

Ställvis slitage, något smutsig, trampveck, obetydliga malskador.