1313
274584

VINOFFERBÄGARE, noshörningshorn. Qing dynastin, 1700-tal.

Utropspris
300 000 - 500 000 SEK
28 700 - 47 800 EUR
32 500 - 54 200 USD
Klubbat pris
310 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Skuren dekor. Höjd 7,8 cm, längd 14,5 cm.

Nagg, ifyllda delar.

Proveniens

Purchased at Bukowskis, November 1983, Auction 423, Lot 1817.