220
250480

Jonas Forsslund

(Sverige, 1754-1809)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Jonas Forsslund
(Sverige, 1754-1809)

"Sophia Charlotta Reutercrona" (1770-1842)

Signerad Forslund och daterad 1788. Pastell, oval 58 x 47 cm. Samtida gustaviansk ram.

Sophia Charlotta Reutercrona var gift med greve C H von Hermansson.