Madeleine Pyk – en samling F769
339
265903

Jonas Åkerström

(Sverige, 1759-1795)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
9 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Jonas Åkerström
(Sverige, 1759-1795)

Mytologisk figur och djurkomposition

Gouache 26,5 x 40 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.

Proveniens

Tidigare i Bertil Rapps samling, Stockholm