348
258136

Okänd konstnär omkring 1800

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
44 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Okänd konstnär omkring 1800

Trompe l'oeil med sax, kniv, fjäderpennor och tidningsnotiser

Signerad "Författad och upprättad af Sven A Hwarfner och daterad 1806. Akvarell 41 x 75 cm. Samtida bronserad ram.