349
247249

Elias Martin

(Sverige, 1739-1818)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
21 000 SEK
Elias Martin
(Sverige, 1739-1818)

Landskap med figurer vid sjö

Akvarell 24 x 19 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.

Proveniens

Bukowski Auktioner, hösten 1957, kat nr 249.