360
254298

Anders Gustaf Andersson

(Sverige, 1780-1833)
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
221 - 265 EUR
230 - 276 USD
Klubbat pris
3 400 SEK
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Anders Gustaf Andersson
(Sverige, 1780-1833)

Mansporträtt, bystbild

Miniatyr. Signerad G. Andersson och daterad 1811. Gouache på ben, oval 5,5 x 4,5 cm. Samtida inramning.