430
254504

KONSOLBORD, s.k. Console dessert. Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Mahogny och mahognyfaner. Beslag och gallerkant av mässing. Skivor av vit marmor. I sargen låda. Längd 65, bredd 29, höjd 82 cm. Nyckel medföljer.

Den undre marmorskivan skadad.