Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
44
262096

Anton Genberg

(Sverige, 1862-1939)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 880 - 4 850 EUR
4 440 - 5 540 USD
Klubbat pris
44 000 SEK
Anton Genberg
(Sverige, 1862-1939)

Motiv från Fiskebäckskil

Signerad A. Genberg och daterad Fiskebäckskil 1926. Duk 73 x 100 cm.

Formgivare