Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
494
258760

LJUSKRONA, för sex ljus. Gustaviansk stil, 1800/1900-tal.

Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
7 270 - 9 690 EUR
8 320 - 11 100 USD
Klubbat pris
120 000 SEK

Stomme av förgylld brons behängd med prismor. Dekor av lejonmaskaroner. Höjd 98, diam 60 cm.

Omarbetad, kompletterad, flertalet prismor äldre.

Tilläggslista

LJUSKRONA, för sex ljus. Gustaviansk stil, 1800/1900-tal. Omarbetad, kompletterad, flertalet prismor äldre. Nytt utrop 75000-100000 kr