495
274520

LJUSKRONA, för åtta ljus. Rokoko, 1700-talets andra hälft.

Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
6 820 - 9 090 EUR
7 140 - 9 520 USD
Klubbat pris
105 000 SEK

Stomme av förgylld mässing behängd med löv, margueriter, klot och obelisker av glas. Höjd 125, diam 76 cm.

Delvis senare prismor, glas saknas ställvis, sliten förgyllning, lagningar.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?