578
266537

UPPSATSSKÅLAR, ett par. Empire, 1800-talets början. Möjligen Ryssland.

Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3 800 - 4 270 EUR
4 340 - 4 890 USD
Klubbat pris
35 000 SEK

Förgylld brons. Amorin uppbärande skål av slipat glas. Höjd 28,5, diam 18,5 cm.