662
255192

URNA med LOCK, fajans. Marieberg, 1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
8 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterformad med grenhänklar, lockknopp i from av ros. Dekor i muffelfärger av blommor. Höjd 37,5 cm.

Lagade hänklar, bladskador. Lagat lock.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

104. Mats Theselius, vikskärm, ”Rörligt objekt”, ed. 28/100, Källemo, Värnamo efter 1989.
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
Fair warning
75 000

ditt bud
Aktuellt bud:
90 000 SEK