762
238507

BÄGARE, silver, Olof Grubb, Hudiksvall, 1797. Vikt ca 327 g.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
958 - 1 150 EUR
1 080 - 1 300 USD
Klubbat pris

Trumpetformad. Kälad fot med kannelyrer, livet med svisselerad bladdekor och initialer. Delvis förgylld. H 23.

Slitage. Smärre bucklor.