772
262543

TESKEDAR, 6 st, fem av Lars Boye, Stockholm 1775,

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
132 - 177 EUR
138 - 184 USD
Klubbat pris
4 500 SEK

en av Petter Eneroth, Stockholm 1804. Förgyllda. Gammalsvensk modell. Stämplat vapen för adliga ätten Toll. (6).

Ur en svensk privatsamling.