773
241349

DESSERTSKEDAR, 6 st, fyra av Pehr Zethelius, Stockholm 1783,

Utropspris
1 800 - 2 000 SEK
159 - 177 EUR
166 - 184 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

en av Johan Ekholm, Stockholm 1797, en av Gustaf Möllenborg, Stockholm 1832. Förgyllda. Gammalsvensk modell. Stämplat vapen för friherrliga ätten Adelswärd. Vikt 249 g. (6).

Ur en svensk privatsamling.