250
297037
Josef Albers

"Study for Homage to the Square: 'Starblue'"

Signerad med monogram och daterad -58. Även signerad Albers och daterad 1958 a tergo. Pannå 121,8 x 121,8 cm.

Utropspris:

6 000 000 - 8 000 000 SEK

644 468 - 859 291 EUR

Klubbat pris:
5 500 000 SEK
Införselmoms
Proveniens
Övrigt