Madeleine Pyk – en samling F769
281
304926

Pierre Alechinsky

(Belgien, Född 1927)
Utropspris
600 000 - 800 000 SEK
57 000 - 76 000 EUR
65 400 - 87 200 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Pierre Alechinsky
(Belgien, Född 1927)

"Réponse"

Signerad Alechinsky. Även signerad Alechinsky och daterad NY 1975 a tergo. Akryl på papper uppklistrat på duk 115 x 77 cm.

Proveniens

Galerie Børge Birch, Köpenhamn.