Madeleine Pyk – en samling F769
286
304928

Walasse Ting

(1929-2010)
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
9 500 - 11 900 EUR
10 900 - 13 600 USD
Klubbat pris
85 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Walasse Ting
(1929-2010)

Kvinna med gräshoppor

Signerad med röd stämpel. Akryl på rispapper uppklistrad på duk 35 x 45 cm.

Proveniens

Gallery Delaive, Amsterdam.