387
291320

ANNA PETRUS, skål, Firma Svensk Tenn 1928, modell 470.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
262 - 349 EUR
274 - 365 USD
Klubbat pris
7 500 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Försilvrat tenn. Rund på lejonfötter, invändigt stiliserad graverad dekor av blommor. Stämplad med änglamärket SVENSKT TENN STOCKHOLM B8. Diameter 23, höjd 8 cm.

Slitage, repor.