492
282802

OKÄND FORMGIVARE, bokhylla, Sverige ca 1900, jugend.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
353 - 441 EUR
368 - 460 USD
Klubbat pris
14 500 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Mahogny, krön och dörrar med rikt skuren dekor av kvinnoansikte och växter. Fyra lösa hyllplan, dörrpar nertill. Längd 86, bredd 32, höjd 195 cm.

Slitage, skador. Nyckel saknas.