551
269520

JOHAN PETTER JOHANSSON, "Triplex-pendel", ASEA Enköping 1920-30-tal.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
436 - 523 EUR
456 - 547 USD
Klubbat pris
9 000 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Vitlackerad och förkromad metall. Märkt TRIPLEX-PENDEL PATENT MADE IN SWEDEN. Ställbar, utdragbart lampstativ. Längd ca 140-290 cm.

Slitage, bucklor.