590
291523

SKÅP, sannolikt Oscar Nilsson, Bodafors 1940-50-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Mahogny, dörrar med geometrisk intarsiadekor i rutmönster. Inredning med sex lösa hyllplan och tre besticklådor. Etikettmärkt Bodafors SMF. Längd 110, bredd 42, höjd 155 cm.

Slitage. Repor. Hack. Nyckel saknas.