888
277847

FIGURIN, Johanna Meier-Michel, Wiener Kunstkeramische Werkstätte Busch & Ludescher, 1910-tal.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
351 - 439 EUR
373 - 466 USD
Klubbat pris
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Flintgods, flicka med fruktkorg, polykromt bemålad. Märkt med firmastämpel WKKW och inpressade siffror 1144, baktill signerad MEIER. Höjd 30,5 cm

Basen med nagg.