Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
888
277847

FIGURIN, Johanna Meier-Michel, Wiener Kunstkeramische Werkstätte Busch & Ludescher, 1910-tal.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
388 - 484 EUR
443 - 554 USD
Klubbat pris
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Flintgods, flicka med fruktkorg, polykromt bemålad. Märkt med firmastämpel WKKW och inpressade siffror 1144, baktill signerad MEIER. Höjd 30,5 cm

Basen med nagg.