Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
891
293219

PABLO PICASSO, fat, "Visage", Madoura, Vallauris, Frankrike 1960.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 850 - 7 270 EUR
5 540 - 8 320 USD
Klubbat pris
92 000 SEK

Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Fajans, dekor i relief av ansikte glaserad i blått, gult och svart. Stämplad MADOURA PLEIN FEU. EMPREINTE ORGINALE DE PICASSO nUMRERAD 31/100. Diameter 42,5 cm.

Kantnagg.

A Ramié, nr 446, sid 234.

Utförd i 100 exemplar.