954
297921

GALLERIMATTA. Variation av mönstret "Falurutan" (eventuellt: blond E). Rölakan. 405 x 75 cm. Signerad AB MMF BN

Utropspris
22 000 - 25 000 SEK
2 130 - 2 420 EUR
2 440 - 2 770 USD
Klubbat pris
29 000 SEK

Randmönster i olika grå, blå, bruna och vita nyanser. Komponerad 1952.

Något slitage, smutsig, fläckar. En långsida med obetydliga lagningar, fransar saknas.