Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
174
311620

Willem de Kooning

(USA, 1904-1997)
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
4 360 - 4 850 EUR
4 990 - 5 540 USD
Klubbat pris
52 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Willem de Kooning
(USA, 1904-1997)

Utan titel, ur "Quatre lithographies"

Färglitografi, 1986, signerad med blyerts XXII/L, utgiven av Editions de la Difference. 71,5 x 63 cm.