Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
176
312054

Michael Kvium

(Danmark, Född 1955)
Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
581 - 678 EUR
665 - 776 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Michael Kvium
(Danmark, Född 1955)

Utan titel, ur: "Limelight Bastard"

Färglitografi, 2005, signerad med blyerts 56/150, utgiven av Edition Copenhagen. 23,7 x 23,7 cm.

Ej examinerad ur ram.

EC 171.

Bok medföljer: "Michael Kvium, det trykografiske vaerk 1979-2005", Edition Copenhagen, 2005.