235
294025

Ogle Winston Link

(USA, 1914-2001)
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
872 - 1 310 EUR
912 - 1 370 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Ogle Winston Link
(USA, 1914-2001)

"Maud Bows to Virginia Creeper, Green Cove", 1950-tal

Signerad O. Winston Link på etikett a tergo. Kopierad 1987. Silvergelatinfotografi, bildyta 38 x 48 cm.