1539
316244

ALBUM, med 12 MÅLNINGAR/FRAGMENT samt 3 KALLIGRAFIER. "Song hua ji jin ce", Qing dynastin, troligen 16/1700-tal.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 260 - 7 010 EUR
5 470 - 7 290 USD
Klubbat pris
775 000 SEK

Träpärmar 44,2 x 39,8 cm.

Proveniens

The Hultmark Collection.