1610
282803

FAT samt TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Dekor i famille rosefärger av påfåglar i blommande trädgård. Diameter 25,5 cm, längd 28,5 cm.

Glasyrnagg, slitage. (2)