Madeleine Pyk – en samling F769
176A
320445

Giuseppe Moretti

(Italien, 1857-1935)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 420 - 1 710 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Giuseppe Moretti
(Italien, 1857-1935)

GIUSEPPE MORETTI, skulptur, terrakotta. Signerad och daterad 1919.

Flicka med bahytt. 15 cm.

Sprickor, smärre skador och nagg. Slitage.