202
320134

Joseph Kirkpatrick

(Storbritannien, 1872-1936)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 710 - 1 900 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Joseph Kirkpatrick
(Storbritannien, 1872-1936)

JOSEPH KIRKPATRICK, olja på duk. Signerad och daterad 1907.

Blommande träd. 36 x 51 cm.

Enstaka färgbortfall. Slitage och ytsmuts.

Proveniens

Bond Street Galleries, London.