237
309882

SEMIANTIK KIRMAN LAVER FIGURAL. 83,5 x 64 cm.

Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
527 - 615 EUR
560 - 653 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Polykrom figurscen med Abrahams offer. Bård med millefleurs-mönster.

Det mörkbrunfärgade garnet korroderat. Något slitage, smutsig, fläckar. Kortsidorna saknar några knutrader.

Proveniens

Direktör Arne Nilsson, Sandviken.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

94. Tyra Lundgren, väggrelief, chamotterat stengods, fåglar, egen ateljé.
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
9 500 SEK