236
309880

SEMIANTIK KIRMAN LAVER FIGURAL. 222,5 x 143 cm.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Vinröd botten med polykroma indiska gudar, änglar, träd, ko och påfågel. Bred mörkblå huvudbård med gudar, kor, påfåglar, maharadjor och palats.

Något smutsig, fläckar. Den övre ytterbården med slitage och omknutna partier.

Proveniens

Direktör Arne Nilsson, Sandviken.