237
309882

SEMIANTIK KIRMAN LAVER FIGURAL. 83,5 x 64 cm.

Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
523 - 610 EUR
547 - 639 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Polykrom figurscen med Abrahams offer. Bård med millefleurs-mönster.

Det mörkbrunfärgade garnet korroderat. Något slitage, smutsig, fläckar. Kortsidorna saknar några knutrader.

Proveniens

Direktör Arne Nilsson, Sandviken.