245
318340

MÅLNINGAR PÅ SIDEN, ett par. Möjligen Sverige, 1800-talets början. Ca 33 x 48,5 cm vardera, samtida förgyllda ramar ca 49,5 x 65 cm vardera.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Romantiserande landskap, ett med borgruin vid vattendrag, ett med virvlande fors och fiskande man.

Obetydliga fläckar. Ramarna med obetydliga skador.