257
313837

SEMIANTIK HERIS. 383 x 289 cm.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
56 000 SEK

Röd botten med stor polykrom medaljong, hörnornament, stiliserade blomslingor. Bred blåmelerad huvudbård med stora blom-, palmett-, arabesk- och granatäppelrankor.

Ställvis något slitage, ett litet ställe med hårt slitage. Något smutsig, fläckar varav en något stel, smärre lagningar. Långsidorna med trampveck, kortsidorna saknar några knutrader.