258
315739

SEMIANTIK HERIS. 497 x 352,5 cm.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

Terrakottamelerad botten med stor polykrom medaljong, hörnornament, stiliserade blom- och palmettslingor. Bred röd huvudbård med stor blomranka.

Ställvis något slitage, något smutsig, fläckar, obetydliga lagningar. Baksidan med malskador, något skadade kortsidor.