260
74775

ANTIK/SEMIANTIK ISFAHAN. 210 x 143,5 cm.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
14 500 SEK

Marinblå botten med polykroma träd, blomställningar och nischer. Bred vinröd huvudbård med stor palmett- och blomranka samt två kartuscher med inskriptioner.

Ställvis något slitage, något smutsig, smärre fläckar och lagningar. Sidorna med trampveck och smärre skador.